Пн. - Пт. 09:00 - 18:00
+38 (044) 299 00 51+38 (044) 490 49 97 +38 (067) 509 81 58

Як отримати страхове відшкодування?

Страхове відшкодування (страхова виплата) – це передбачена страховим договором грошова компенсація, яка виплачується страхувальникові (а в разі його смерті – його спадкоємцям або особам, зазначеним в договорі) при настанні страхового випадку з фондів страхової компанії.

При цьому не обов’язково збитки компенсуються грошима, страхове відшкодування може бути у вигляді послуг або виконаних робіт. Наприклад, при страхуванні автомобіля страхова виплата (страхове відшкодування) може бути у вигляді ремонту автомобіля (заміни пошкоджених деталей), при цьому страхова компанія перераховує кошти на рахунок автомайстерні.

Сума страхового відшкодування може дорівнювати страховій сумі, але може бути  менше від неї (в тому випадку, коли можна говорити про часткове майнове страхування).

На розмір страхової суми впливає і наявність франшизи:

  • безумовна – її значення завжди віднімається із страхової виплати
  • умовна – в цьому випадку, страхова виплата нараховується тільки тоді, коли  збиток перевищує розмір франшизи.

Умови та порядок виплати страхового відшкодування вказані в Договорі страхування і в Правилах страхування, в яких детально вказані як страхові випадки, так і, що особливо важливо – виключення, при яких страхова сума не виплачується.

Крім того, в Договорі прописаний і порядок дії для Клієнта. Наприклад, як повідомити страхову компанію про настання страхового випадку, які документи і коли він повинен надати, куди звертатися і т.д. При ретельному і повному виконанні умов, зазначених в Договорі, Клієнт отримає страхове відшкодування в зазначений час, в іншому випадку – він має право вимагати страхову компенсацію через суд.


Кий Авіа Гарант - це професійне та
швидке оформлення страховки.
20 років на ринку
100% виплата зобов’язань
100 професіоналів
12 тис. оформлених полісів