Пн. - Пт. 09:00 - 18:00
+38 (044) 299 00 51+38 (044) 490 49 97 +38 (067) 509 81 58

Від чого залежить розмір франшизи?

Франшиза – це передбачений страховим договором розмір збитку, який не буде відшкодовано страховиком, навіть якщо настав страховий випадок. Наприклад, при страхуванні авто франшиза визначена в розмірі 1000 гривень – в цьому випадку, якщо при аварії автомобіль отримав пошкодження менше, ніж на 1000 гривень, відновлювати його буде автовласник за свої кошти.

У страхуванні є кілька видів франшиз, але найпоширеніші:

  • умовна – виплата страховиком проводиться, якщо розмір збитку перевищить встановлену суму, як в прикладі, наведеному вище
  • безумовна – сума, яка не підлягає відшкодуванню страховою компанією і буде вирахувана при розрахунку загальної суми належного відшкодування.

Крім звичайних видів (крім умовної та безумовної, це менш часто застосовуються тимчасова, висока і динамічна), закріплених законодавчо, франшиза може мати і інші форми. Наприклад, можна зустріти франшизу, яка починає діяти тільки з другого звернення клієнта.Крім звичайних видів (крім умовної та безумовної, це менш часто застосовуються тимчасова, висока і динамічна), закріплених законодавчо, франшиза може мати і інші форми. Наприклад, можна зустріти франшизу, яка починає діяти тільки з другого звернення клієнта. Або виборча франшиза – наприклад, при страхуванні авто утримується страховою компанією тільки в тих випадках, коли страхувальник визнаний винуватцем ДТП. У деяких компаніях розмір франшизи збільшується після кожного звернення клієнта за страховим випадком. Важливо – розмір франшизи і її умови повинні бути обов’язково вказані в страховому договорі і трактуватися однозначно.

Розмір франшизи залежить від умов договору, наприклад, в деяких компаніях при страхуванні авто клієнтам можуть запропонувати зменшити розмір страхового внеску, але при цьому збільшити величину франшизи.


Кий Авіа Гарант - це професійне та
швидке оформлення страховки.
20 років на ринку
100% виплата зобов’язань
100 професіоналів
12 тис. оформлених полісів