Пн. - Пт. 09:00 - 18:00
+38 (044) 299 00 51+38 (044) 490 49 97 +38 (067) 509 81 58

Що таке європротокол і як ним користуватися?

Європротокол – це стандарітізірованний бланк спеціальної форми, який отримує автовласник, що оформив страхування цивільної відповідальності ОСАГО. Цей бланк має єдину форму, незалежно від компанії, в якій була оформлена страховка ОСАГО.

Основна перевага європротоколу – можливість оформити ДТП без залучення аварійного комісара (представника страхової компанії) і представників дорожньої поліції, тим самим істотно заощадивши час. Європротокол оформляється в наступних випадках:

  • в наслідок ДТП немає потерпілих людей, які потребують медичного лікування
  • у всіх автовласників – учасників ДТП оформлений поліс ОСАГО
  • під час ДТП водії не перебували в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння
  • обидві сторони погодились з трактуванням обставин ДТП і не мають взаємних претензій
  • сума завданих збитків не перевищує 25 тисяч гривень

Оцінка збитку проводиться візуально. Якщо сторони не прийшли до єдиної думки про суму збитку, тоді необхідно зайнятися оформленням страховки за стандартною процедурою.

Перш, ніж почати оформляти європротокол, все ж варто зателефонувати своєму страховому агентові і вислухати його поради. Після цього приступати безпосередньо до заповнення документів:

  • перш за все, необхідно сфотографувати як саме місце події, так і самі машини з різних ракурсів, але при цьому повинні чітко проглядатися номера транспортних засобів
  • якщо є свідки, їх дані так само заносяться в європротокол
  • європротокол заповнюється тільки в одному екземплярі, при цьому бланк має три листа – титульний оригінал і копію. Один учасник ДТП отримує оригінал, другий – копію
  • європротокол заповнюється виключно друкованими літерами, в ньому повинні бути вказані такі відомості: дата, коли сталося ДТП, його місце, дані учасників ДТП, умови (схема) зіткнення, дані про страхові компанії. При необхідності, до протоколу можуть додаватися додаткові пояснення на аркушах А4, при цьому в протоколі обов’язково слід вказати «пояснення додаються» із зазначенням кількості аркушів

При будь-яких сумнівах при заповненні протоки – відразу набирайте представника компанії, в якій здійснювалося страхування цивільної відповідальності. Протягом 3-х днів після ДТП необхідно передати європротокол представника страхової компанії і протягом 10 днів нічого не робити з авто – машину повинен особисто оглянути представник страхової компанії.


Кий Авіа Гарант - це професійне та
швидке оформлення страховки.
20 років на ринку
100% виплата зобов’язань
100 професіоналів
12 тис. оформлених полісів