Пн. - Пт. 09:00 - 18:00
+38 (044) 299 00 51+38 (044) 490 49 97 +38 (067) 509 81 58

Нацполіція готова до введення електронного поліса ОСЦПВ в Україні. Як патруль буде перевіряти валідність е-полісів?

Поліцейські під час здійснення контролю за дотриманням правил дорожнього руху будуть використовувати Інфопортал Національної України і базу МТСБУ для перевірки дійсності договорів внутрішнього (ОСЦПВ) або міжнародного ( «зелена карта») обов’язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Про це йдеться в офіційній відповіді Департаменту патрульної поліції на запит агентства «Інтерфакс-Україна» про готовність співробітників поліції до введення в Україні електронного поліса ОСЦПВ.
В офіційній відповіді, зокрема підкреслюється, що згідно з ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні порушення, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі посвідчення водія певної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, а також поліса (договору) ОСЦПВ тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також наголошується, що згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг від 31 серпня 2017 року Україна з 7 лютого 2017 року договору ОСЦПВ можуть полягати в електронній формі.

Нацполіція готова до введення електронного поліса ОСАЦВ в Україні. Як патруль буде перевіряти валідність е-полісів?

У відповіді Департаменту патрульної поліції підкреслюється, що у взаємодії з відповідними органами державної влади, проводиться робота по внесенню зміну до відповідних нормативно-правові акти, які регламентують правовідносини в цій сфері.

Як повідомив Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб, в даний час робочі групи, до яких входять представники Нацполіціі і Нацкомфінпослуг розробили зміни до Правил дорожнього руху. – «Там будуть вказані два види полісів: електронний і звичайний. Також буде вказано, що наявність поліса може перевірятися шляхом пред’явлення його на паперовому або електронному носії, або підтвердженням з Централізованої бази даних (МТСБУ). Правила дорожнього руху затверджує Кабінет міністрів. Підготовкою змін займається поліція, але вже текстівки є », зазначив він.

За його словами, Нацполіція впровадила у себе нову систему перевірки, в тому числі за допомогою ЦБД Моторного бюро.

– «Дійсно на самому початку було кілька штрафів, коли ще не розібралися, що це таке. Зараз поліція в тестовому режимі перевіряє дійсність полісів, в тому числі і через ЦБД. Випадки штрафів напевно можливі, але не через те, що поліція проти електронного поліса, а в зв’язку з тим що не до кінця отримали інструкції як перевіряти. Поліція досить лояльно і з привітанням поставилася до цих речей », – підкреслив член Нацкомфінпослуг.

Як повідомляв Форіншурер, продажу електронного поліса ОСЦПВ в Україні офіційно стартували з 7 лютого 2018 року.

Тепер офіційно власники автомобілів зможуть крім традиційного способу придбання поліса автоцивілки, укладати договори через інтернет і отримувати електронні поліси страхования.

Впровадження електронного полісу – важливий етап розвитку страхового ринку України. Це результат копіткої роботи сотень фахівців страхових компаній протягом декількох років.

Страхові компанії стають технологічними, сучасними і зручними для клієнта. Страховик на відстані одного кліка в режимі 24/7 – це нинішня реальність. Тепер у клієнта є можливість як укласти договір ОСЦПВ в електронній формі, так і врегулювати страховий випадок через електронний європротокол. Автоматизація значної частини бізнес процесів зробить страховий ринок більш ефективним і надійним, а відносини з клієнтом прозорими і довготривалими, вважають в МТСБУ.

– «МТСБУ уважно вивчило досвід країн, що впровадили електронний поліс у себе і ми розуміємо” підводні камені », які ймовірно зустрінуться і на нашому шляху. Але ми готові до цього і будемо і далі працювати над питаннями кібербезпеки і збереження даних клієнтів », – заявив Володимир Шевченко.

За даними МТСБУ за перший місяць, після старту продажів, було продано 1005 електронних полісів на 678 тис. грн.

Підсумки продажів ТОП-10 страховиків: 618 шт. – VUSO, 108 – АХА Страхування, 88 – ПЗУ Україна, 44 – Домінанта, 41 – СГ ТАС, 21 – ІНГО Україна 24 – Брокбізнес 16 – Універсальна, 15 – Арсенал Страхування і 11 – Брітіш авто клуб. | Форіншурер


Кий Авіа Гарант - це професійне та
швидке оформлення страховки.
20 років на ринку
100% виплата зобов’язань
100 професіоналів
12 тис. оформлених полісів